Oturum Aç

Staj

Turizm ve Otel İşletmeciliği Ön lisans Programında kayıtlı öğrencilerin zorunlu staj süreleri 45 işgünüdür. Öğrenciler stajlarını tek seferde yapmalıdırlar, bölerek farklı zaman dilimlerinde yapamazlar.
 
Öğrenciler staj yapabilecekleri tesisleri kendileri belirleyebilecekleri gibi Dekanlık tarafından da belirlenen tesislerde (kontenjan dâhilinde) stajlarını yapabilme imkânına sahiptirler.
 
Staj yapılabilecek tesisler aşağıda görülmektedir:
 
  • Turizm sektöründe yurt içinde faaliyet gösteren Turizm İşletme Belgeli veya Turizm Yatırım Belgeli Otel,
  • Tatil Köyü İşletmeleri
  • Seyahat Acentaları
  • Üniversitelerin; konukevleri, misafirhaneleri,
  • Turizm Meslek Yüksekokullarının uygulama otelleri.
 
Turizm ve Otel İşletmeciliği Ön lisans programı 2. yarıyıla kayıt yaptıran öğrenciler, staj başvurusunda bulunabilir.
 
​ ​

 
 
 
 

Duyuru Tarihi: 01 Nisan 2014

 

DUYURU!

STAJ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK TÜM ĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Staj Otomasyon Sistemi yenileme süreciyle ilgili 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında alt yapı çalışmaları yapılacaktır. Buna bağlı olarak  http://www.anadolu.edu.tr adresinde yer alan mevcut e-öğrenme portalındaki ilgili program web sayfası “staj linkinden” staj formları dökülemeyecektir. Bundan dolayı 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (Ek-1 formu ) işleme alınmayacağından AÖF Staj Koordinatörlüğüne gönderilmemelidir.

 

Staj yapacak öğrenciler 15 Mayıs 2014 tarihinden sonra staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden staj linkine tıklayarak ulaşabilir ve başvuru işlemini yapabilirler.

AÖF STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜ


 

 


 

 

Duyuru Tarihi: 18 Mart 2014

 

DUYURU!

 

STAJ MUAFİYETİ HAKKINDA

 

Üniversitemiz Senatosu’nun 04 Şubat 2014 tarih ve 1/5-8 sayılı kararı gereği öğrencilerin zorunlu staj uygulamasında staj muafiyeti kapsamında yeralan 14. Maddenin “b” bendinde “staj yapacağı dönem içerisinde programı ile ilgili sektörde Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olarak en az zorunlu staj süresi kadar çalışmış olma” hali durumu kapsamındaki öğrenciler, bu durumlarını belgeleyerek AÖF Staj Koordinatörlüğü’ne gönderdikleri taktirde, muafiyet başvuruları Fakülte Yönetim Kurulu’na girecektir.

 

 

 

Staj muafiyeti başvurusunda bulunacak öğrenciler için, yukarıda geçen madde’de anıldığı üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı olarak kaç yıldır çalıştığınızı/çalışmakta olduğunuzu kurumunuzdan alacağınız bir üst yazı ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 


 

 

 

 

 

 
 
 

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

(EK-3) ÖĞRENCİ STAJ FAALİYET FORMU DOLDURULURKEN; HER SATIR STAJ BAŞLAMA TARİHİ İTİBARİYLE STAJ YAPILAN HER GÜN İÇİN SIRAYLA DOLDURULACAKTIR.