Oturum Aç

Staj


STAJ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE ! 
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Staj Otomasyon Sistemi yenileme süreciyle ilgili 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında alt yapı çalışmaları yapılacaktır. Buna bağlı olarak http://www.anadolu.edu.tr adresinde yer alan mevcut e-öğrenme portalındaki ilgili program web sayfası “staj linkinden” staj formları dökülemeyecektir. Bundan dolayı 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (Ek-1 formu ) işleme alınmayacağından AÖF Staj Koordinatörlüğüne gönderilmemelidir.

Staj yapacak öğrenciler 15 Mayıs 2014 tarihinden sonra staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr​ adresinden staj linkine tıklayarak ulaşabilir ve başvuru işlemini yapabilirler.​

DİKKAT

Staj muafiyeti hakkında bilgi almak için tıklayınız​​​. Staj işlemleri için staj öncesi izlenecek yol hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım Önlisans Programında kayıtlı öğrencilerin staj yapmaları zorunludur. Bütün derslerini veren ancak staj yapmayan öğrenciler mezun olamazlar.

DİKKAT

2012 yılından önceki öğretim yıllarında kayıt yaptıran öğrencilerin staj zorunluluğu bulunmadığından bu öğrenciler staj yapamazlar.

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Programında 2012-2013 öğretim yılından itibaren kayıt yaptıran öğrenciler zorunlu stajlarını "Sektör Uygulamaları" adı altında, 4. yarıyılın başından itibaren yapabilirler. Zorunlu staj süresi 20 işgünüdür. Cumartesi ve Pazar günleri de çalışılıyorsa belgelendirmek suretiyle iş günü olarak sayılır. Resmi tatil günleri ve sınavlarınıza denk gelen günler staj yapılmaz.

Staj yapılabilecek yerler;

  • Elektrik enerjisi verimliliği
  • Elektrik enerjisi tasarrufu
  • Elektrik tesislerinde emniyet
  • Elektrikli cihazların verimlilik ölçümlerinin yapıldığı
  • Elektrik kayıp ve kaçaklarının tespiti
  • Elektrik tamir ve bakım işleri
  • Elektrikle ilgili ölçümlerin yapıldığı ve ölçü aletlerinin üretildiği, aydınlatma sistemleri, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, transformatörler, şalterler ve rölelerin üretildiği
  • Elektrik motorlarının, jeneratörlerin üretildiği, elektrik enerjisi üretim merkezleri
  • Yüksek gerilim, orta gerilim enerji nakli, yüksek ve orta gerilim güç sistemleri koruması, alçak gerilim enerji dağıtım ve bağlantıları, enerji depolama, aküler, kondansatörler, hibrid arabalar, elektrikli taşıtlar, elektrikli cihaz ve araçların servis yerleri gibi faaliyet alanları olan işyerlerinde yapabileceklerdir.

DİKKAT:

Öğrenciler okudukları bölümün, iş kollarından birinde devamlı statüde (kadrolu personel olarak) çalışıyorsa bu durumu belgeleyerek stajlarını aynı kurumda yapabilir. Staj yeri tarafından staj değerlendirmesi “Başarısız” bulunan öğrenci, stajını tekrar yapar.

​​​Stajı ONAYLANAN ve ONAYLANMAYAN öğrenci listeleri aşağıda tarih sırasına göre yayınlanmaktadır. 

İstediğiniz belgeyi indirmek için belge ismine tıklayınız. 

Dikkat: Aşağıda liste başlıklarındaki tarihler, staja başlama tarihiniz değil, onaylanan ve onaylanmayan öğrenci listelerinin yayınlandığı tarihtir. 

21 Mart 2014 - Stajı Onaylanmayan Öğrenciler​